balu-lodz-szarpak-polarowy-dla-psa

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz samodzielnie zrobić fajną zabawkę dla swojego psa, to dobrze trafiłeś:) Polar to bardzo wytrzymały materiał, z którego można wykonać wiele rzeczy, również zabawkę dla psa. Taka zabawka ma wiele zalet:

- może być dowolnie długa - co ma znaczenie jeśli bawimy się ze szczenięciem, pieskiem małych rozmiarów albo psem lękliwym,

- jest miękka - więc przyjemnie się ją trzyma w pysku oraz w dłoni,

- może być rozciągliwa - więc będzie miała podobne właściwości do szarpaków z bungee,

- możemy wprowadzać do niej dowolne modyfikacje w zależności od swoich upodobań i wymagań naszego psa np. użyć cienkiego lub bardzo grubego polaru, dodać rozgałęzienia lub frędzle, zapleść sobie rączkę lub dołożyć do szarpaka piłkę np. ażurową.

Nawet jeśli Twój pies lubi rozszarpywać i rwać zabawki, to możesz dla niego zrobić odpowiednio gruby i wytrzymały szarpak. Pamiętaj tylko aby nie zostawiać go z nim sam na sam. Traktuj szarpak jak zabawkę do wspólnego przeciągania i gdy skończycie się bawić to go zwyczajnie schowaj. Zresztą, prawdę mówiąc, szarpaki jak sama nazwa wskazuje to zabawki do szarpania z opiekunem, więc po wspólnej zabawie powinny znikać - wtedy będą miały dla psa większą wartość i nie znudzą się tak szybko.

Wspólna zabawa w przeciąganie, może być doskonałym uzupełnieniem treningu lub aktywnego czasu jaki spędzasz ze swoim psem. A żeby zrobić taką zabawkę, nie potrzebujesz wiele. Tak naprawdę wystarczy stary, polarowy koc i ostre nożyczki żeby pociąć go w paski. 

Poniżej znajdują się 4 różne wzory splotu, jakie możesz użyć do zrobienia własnej zabawki. Zamieszczone są od najłatwiejszego do najtrudniejszego, przy czym ten najłatwiejszy jest w stanie wykonać każdy - także nie szukaj wymówek, bierz się do roboty!;)

balu-lodz-szarpak-polarowy-dla-psa1 

A i jeszcze jedno. Pamiętaj, że zabawa polega na dzieleniu się, a nie na wygrywaniu zabawki. Żeby zabawa była zabawna, obie strony muszą wygrywać. Nie rywalizuj ze swoim psem o zabawkę, ciesz się gdy to on ją wygra, pochwal go i powiedz mu, że jest dzielnym i silnym psem... nawet jeśli będzie to mały york lub szczeniaczek.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradnikom stworzycie piękne szarpaki, którymi będziecie się świetnie bawić ze swoimi psami. Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje!:)

 

 

 

 

 

  

 © 2023 www.behawiorysta.info, www.balu.com.pl, www.balu.pl all rights reserved.

Łódź - zoopsycholog, behawiorysta, trener psów.

Free images courtesy of FreeDigitalPhotos.net